Nowości
POLECAMY
Tworzenie rozbudowanych stron internetowych

Jeśli ma się coś do powiedzania, może do przekazania lub po prostu w celach komercyjnych, można stworzyć własną witrynę internetową.
Można to zrobić wykorzystując istniejące platformy blogów lub innych zautomatyzowanych witryn pomocniczych, można również zrobić samodzielną rozbudowaną stronę we własnej domenie.
Jeśli chcemy stworzyć samodzielną witrynę, w której będziemy mieć całkowity wpływ na jej kształt, pojawiające się lub nie - reklamy, najlepiej skorzystać z systemu CMS (Content Managment System) - systemu zarządzania treścią.
Dobrym przykładem CMSa do realizacji rozbudowanych stron jest CMS Webman, na którym opiera się właśnie witryna teraz.com.pl.
Można również wybrać jakiś darmowy system, np. popularny ostatnio Joomla lub też Mambo (pierwowzór systemu Joomla).

W czym może być lepszy system płatny od darmowego? Do darmowego systemu trudno uzyskać pomoc gdy coś zacznie się sypać, a to niestety często się zdarza. W systemach bezpłatnych jest mnóstwo błędów, które pozostają pomimo aktualizacji do nowych wersji. Przede wszystkim trudno o opcje dostosowane do polskich warunków w systemach na licenjci GNU/GPL (darmowych).
Można oczywiście zapłacić za instalacje darmowego CMSa i płacić programiście za jego poprawki ale czy nie lepiej oszczędzić sobie kłopotu...?
Dodatkowo darmowyu system to otwarty kod, dzięki któremu system jest jak otwarta księga, a to przyciąga jak magnes pseudohakerów, którzy wykorzystają każdą lukę żeby narobić bałaganu na stronie.

Żeby uruchomić stronę oprócz systemu CMS trzeba mieć jeszcze domenę i hosting.

tz, 14-09-2007, odsłon: 3130
Komentarze
Użytkownik
03-06-2008, 17:44:17
Zgadzam się z opinie autora. System Webman jest coraz lepszy, autor skryptu oferuje ogromną pomoc na każdym etapie użytkowania tego CMS-a. No i oczywiście cena skryptu jest przyzwoita. Po prostu zachęcam!!
Dodaj komentarz
Twoje imię i nazwisko:

Wpisz komentarz:


Przepisz kod zabezpieczający:

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to). Czytaj więcej >>

Polecamy · Linkujcie NAS! · Kontakt · Regulacje · Polityka prywatności