eDarling
Kobieta i dom
POLECAMY
Najważniejsze terminy

Najczęstszym i największym problemem Młodych jest problem dotrzymania terminów. Zarówno przyszła Panna młoda jak i Pan młody martwią się,że coś przeoczą, w nawale spraw o czymś zapomną. Przedstawiam wam w skrócie co i kiedy powinniście przygotować.

Aby wesele było udane i odbyło się w naszym wymarzonym miejscu warto to miejsce (dom weselny, restauracje, salę) zarezerwować jak najwcześniej.
Bywa,że pary rezerwują restauracje 2 lata wcześniej! Dla wielu to przesada. Przecież nie wszyscy planują ślub z takim wyprzedzeniem.
Ja radzę udać się w Wasze wybrane miejsce zaraz po podjęciu decyzji o ślubie i wybraniu daty.

Podobnie przedstawia się kwestia kamerzysty i orkiestry. Jest to drugi krok naszych przygotowań. Musimy wybrać orkiestrę lub DJ'a oraz kamerzystę i zarezerwować dla siebie ich czas.

6 miesięcy przed ślubem warto się zastanowić nad tym kogo chcemy zaprosić. Pomyślmy również o tym, czy mamy gdzie przenocować naszych gości.Jeżeli planujemy ślub kościelny lub konkordatowy musimy udać się do kancelarii parafialnej i uzgodnić datę ślubu.

Warto podzielić obowiązki i wydatki. Rodzeństwo, przyjaciół oraz świadków też możemy poprosić o pomoc.

4 miesiące wcześniej zaczynamy kompletować dokumenty (patrz "dokumenty ślubne").
Jest to także najlepszy czas na to by pomyśleć o strojach ślubnych wraz z dodatkami.

3 miesiące wcześniej składamy dokumenty w odpowiednich miejscach oraz spisujemy protokół przed ślubny (dotyczy ślubu Kościelnego). Zapraszamy też gości weselnych i wybieramy wzór obrączek.

2 miesiące wcześniej wybieramy miejsce podróży poślubnej, rezerwujemy nocleg dla gości, rezerwujemy auto, planujemy wizyty u fryzjera i kosmetyczki.

1 miesiąc wcześniej zamawiamy kwiaty oraz bukiet dla panny młodej.
Potwierdzamy obecność zaproszonych gości i ustalamy ostateczną ich liczbę. Zamawiamy tort weselny. Planujemy wieczory panieński i kawalerski.

2 tygodnie wcześniej warto rozchodzić sobie buty. Ustalamy też szczegóły weselnego menu. Ustalamy jak posadzimy gości weselnych. Przygotowujemy wizytówki z imionami i nazwiskami gości, które pomogą im zająć miejsca przy stole. Ustalamy z muzykami melodię pierwszego tańca.

1 tydzień wcześniej kupujemy cukierki i czekoladki dla dzieci. Kupujemy potrzebne rzeczy by spakować walizki na podróż poślubną.

Dzień wcześniej panna młoda udaje się na wizytę do manicurzystki. Przygotowujemy potrzebne dokumenty i obrączki. Wcześnie kładziemy się spać.

W dniu ślubu zachowujemy spokój. Wiemy, że zrobiliśmy wszystko by jak najlepiej przygotować się do tego dnia. Zaczynamy nowy etap w naszym życiu. Doceńmy każdy moment i delektujmy się nim.


lorelei, 29-08-2007, odsłon: 2704
Dodaj komentarz
Twoje imię i nazwisko:

Wpisz komentarz:


Przepisz kod zabezpieczający:

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to). Czytaj więcej >>

Polecamy · Linkujcie NAS! · Kontakt · Regulacje · Polityka prywatności